Použitie

 

Pri podlahách oceníte, že ide o liaty proces

 

Ekostyrenbetón je zmes, nie je to tabuľa polystyrénu. V pracovnom kroku, kedy je potrebné zaizolovať všetky položené siete (rozvody vody, kúrenia, elektriky a odpadu), vzniká pri rezaní polystyrénu veľa odpadu a hlavne vzniknú špáry, pretože materiál nevyrežete na milimeter presne. Vyliatím ekostyrenbetónu na dané rozvody sa vyhnete špáram a vzniknutým tepelným mostom, nevznikne vám žiadny odpad v podobe odrezkov ani dodatočné náklady na izolačné peny či sklenú vatu, ktorú by ste v prípade použitia polystyrénu museli ešte aplikovať.

 

 

Dobrá rada

Ekostyrenbetónom nie je vhodné zalievať rozvody podlahového kúrenia. Keďže izoluje, neprepustil by teplo. Je však vhodný ako podklad pod rozvody podlahového kúrenia, na ktorý odporúčame dať ešte odrazovú hliníkovú fóliu.

 

Na aké typy podláh?

Keďže odľahčí, vyrovná aj izoluje, môžete ho použiť pri podlahách všetkých typov, ideálny je ako podlaha do novostavieb, starých domov, vidieckych chalúp či chát. Minimálna hrúbka poteru by mala byť 5 až 7 cm.

 

 

 

 

 

 

 

Odľahčí stropy aj strechy

 

Vyspádovanie striech je jednou z hlavných možností použitia. Ekostyrenbetón využívajú aj chatári a chalupári, ktorí rekonštruujú staršie domy, majú klenbové stropy a chceli by podlažie zobytniť a sprístupniť. Zmesou je možné vyrovnať a izolovať aj väčšie strechy budov, škôl, zariadení alebo polyfunkčných domov. Ekostyrenbetón pomôže pri akomkoľvek type stropu, ktorý je potrebné odľahčiť najmä v prípade, že bude slúžiť ako podlaha prvého poschodia. Netreba však zabúdať na nosnú konštrukciu či podklad, ktorý bude pod Ekostyrenom, pretože ten nosným nie je.

 

 

Dobrá rada

Klenbové stropy sú raritou a v starej chalupe si ich chce každý ponechať. Ak ich chcete vyrovnať, upraviť či izolovať, musíte hľadať ľahší materiál ako betón kvôli ich statike a nerovnostiam. Ekostyren je vhodným riešením.

 

Na aké stropy a strechy?

Zmes sa hodí na pochôdzne, nepochôdzne, klenbové, aj keramické stropy. Izolovať môžete strechy domov, polyfunkčných budov, škôl alebo bytových domov.

 

 

 

 

 

V bazéne vám vydrží teplá voda dlhšie

 

Bazény, ktoré sú celé zakopané v zemi, odvádzajú teplo z vody priamo do zeme. A to je efekt, o ktorý nikto nestojí. Izolácia pri výkope bazénu je veľmi dôležitá, pretože spolu s použitím solárnej plachty predĺži príjemný pobyt vo vode a tiež teplotu samotnej vody. Solárna plachta hrá dôležitú úlohu, nakoľko dokáže počas noci ochrániť vodu pred poklesom teploty o 2-3 stupne.

 

Dobrá rada

Výkop najprv obaľte nopovou fóliou, zaizolujte ekostyrenbetónom v hrúbke aspoň 20 – 30 cm. Na spodok bazénu dajte tvrdený polystyrén alebo styrodur, kvôli príjemnejšiemu pocitu pri státí v bazéne. Na ekostyrenbetón nalejte 7 – 10 cm vrstvu betónu, aplikujete hydroizolačný náter a na vrch môže ísť dlažba. Hydroizolačný náter ochráni Ekostyren pred vlhkosťou, ktorá môže prejsť cez betónovú vrstvu.

 

Na aké bazény sa hodí?

Ideálny je na bazény, ktoré sú celé zakopané v zemi a teda celoročne v zemi zabudované.

 

 

 

 

 

Ďalšie možnosti použitia a uloženia

 

 

 

Príklad použitia Ekostyrenu pri izolácii bazéna

 

Kontaktujte nás
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia